PŘÍBĚHY KLIENTŮ

2.10.2020

Bylo to dvacet roků zpátky. Tehdy jsem pracovala pouze jako psychoterapeut pro jednotlivce, ne pro firmy. Měla jsem klienta, australského podnikatele, u něhož se dařilo odbourávat osobní problémy a fóbie. V určitý okamžik však po mě chtěl podstatně více než odstranit více než jeho strach z létání.
„Ta firma mě nevydělává. Prosím potřebuji pomoc jinak to prostě nedává smysl.“
Mnoho poboček po celé Austrálii ještě více práce a problémů.
Já mu na to říkám: „nejsem business konzultant“ on mě na to: „Já vím, že mi umíš pomoct.“

----

Dokázali jsme to. Ten člověk má mnohem šťastnější osobní život a jeho společnost mu dáví víc, než mu bere. Jsou to odlišné disciplíny, tak o tom mluví všichni osobní život a práce – pojďme to nemíchat, asi by to bylo jednoduché, ovšem oni se mezi sebou míchají, aniž bychom chtěli.

13.11.2020

Jak se z „leklé ryby“ stala vášnivá žena? Je to vůbec možné?
Ale ANO!

Měla jsem klientku v Austrálii, původně za mnou přišla se zdravotními problémy na těch jsme samozřejmě pracovaly. Ale nejsem doktor a moje práce má přesah do různých oblastí. Zjistily jsme, že její sexuální energie je „zafixovaná“ v minulosti. To mě překvapilo byla to velice mladá žena, která byla vdaná chvilku a svého manžela velmi milovala. Nicméně když jsem se na její intimní život zeptala. Odpověď byla „neexistuje“. Jak smutné :-(

Ale to krásné překvapení – když přišla další týden byla to úplně jiná žena. Jejích ložnice zažívala neuvěřitelnou vlnu vášně. Dokonce manželovi přiznala, že chodí na terapie – do té doby mu to tajila. Manžel na to: „jestli terapie bude mít takovéto báječné výsledky tak ti je moc rád budu platit“.

A co její zdravotní stav? Ano ten se zlepšil. Ale vždy mě mile překvapí "vedlejší účinky" terapie.

9.11.2020

Novinka: Začala jsem pracovat s Covid 19.

Přišlo to nečekaně když několik mých klientů onemocnělo. A výsledky? Zatím pozitivní. Samozřejmě nenahrazuji lékařskou pomoc.

Ale povedlo se nám urychlit zlepšení a zmírnit příznaky. Tak jsem za to moc vděčná.

Pokud by někdo měl zájem o více informací klidně piště do soukromé zprávy nebo volejte ráda pomůžu, pokud to bude možné.

6.11.2020

Co na Vás prozradí vaše tělo? Je možné z „tvaru těla“ něco vyčíst?
Ale ano! Na co se můžeme podívat? Silný x štíhlý krk, vysoké x nízké nárty, tenká x silná lýtka. Body – psychoterapie používá tělo jako diagnostický nástroj. Kdo toto použil a popsal poprvé? Willhem Reich, rakouský doktor a psychoanalytik, žák Sigmunda Freuda, ve své knize Character Analyses 1933.
Náš původ – to, jak jsme vyrůstali, jak se k nám chovali naši rodiče, učitelé, babičky a dědečkové - to vše nás ovlivňuje. Výzkumy říkají, že se naše osobnost z 90 % vytvoří do věku 6 let. Pokud nám není dobře vytvoříme si strategie pro přežití.
Příklad: strategie, které známe i zvířat v nebezpečí volí: uteč, schovej se nebo zaútoč. Která je ta vaše? Jak nás tato rozhodnutí ovlivňují? Schováme-li se, pokud nám hrozí nebezpečí je to v pořádku, ale pokud tuto strategii nevědomě uplatňujeme, může se přeměnit i v to že budeme zalezlí pod duchnou a nevystrčíme ani nos a život nám tak uteče. Při společné práci odhalujeme, jaké strategie používáme – jestli a jak nám „slouží“ či naopak jestli nám „ničí“ život a vše „napravujeme“ abychom žít život naplno a neničili jsme si naše vztahy.
Zůstaňte naladěni – brzy se k této neuvěřitelně zajímavé kapitole vrátíme a povím Vám více informací a jak je můžete využít ve svém životě.

26.10.2020

Mladá žena, podnikatelka
Řešíme její přestěhování z ČR do severní Evropy za chlapem, který chce, aby se za ním přestěhovala do jeho země, ale odmítá s ní bydlet. 99 % lidí z okolí jí řeklo „Kopni ho do zadku.“ Jak spolu pracujeme? Samozřejmě pracujeme s hněvem, smutkem, pracujeme na strachu z přestěhování, i na otevření srdce a „pánve“.

Bohužel její historie není vůbec jednoduchá vyrostla v rodině, kde byl otec stále nepřítomný a matka měla přehnané nároky – šikana od matky – i učitelky nechápali proč jí matka škrtla úkol: „Není dost pěkně napsaný – znovu a ještě jednou!“

Partnerům všeobecně nevěřila, nevěřila že pro ni tady budou a ve vztazích historicky zůstávala, jen aby nebyla sama. Coby dospívající prošla šíleným zážitkem, kdy byla donucena skupině mladíků udělat orální sex za všeobecného hlaholu, a dokonce jí před všemi donutili mít sex s jedním mladíkem z celé party. To se samozřejmě projevilo na všech jejích dalších vztazích.

Uvolnili jsme postupně všechny tyto bloky – a výsledek? Dnes se svým partnerem žije v jeho zemi a mají společnou domácnost, byl jí neuvěřitelnou podporou jak při aklimatizaci na novou zemi, při jejím podnikání ale hlavně je jí báječných partnerem, se kterým si rozumí a mají také hezký intimní život. A že prý nemožné není možné?

13.10.2020

Máte problémy, že? Práce, rodiče, peníze. Dobře. Teď si představte, že žijete v cizí zemi s opravdu odlišnou kulturou, než je ta vaše.
Chcete své rodině pomoct, snažíte se jí zabezpečit a čím více se snažíte, tím více jdete proti jejímu tlaku. Jsou proti tomu, abyste dělali samostatné rozhodnutí, proti tomu, abyste dělali cokoliv jinak, než si zrovna usmysleli oni. Poslat je do háje a odříznout se od nich? To není tak jednoduché, když je v té situaci objektivně dostáváte do ohrožení života. A hlavě není to tak jednoduché, když chtě nechtě je máte rádi.
Vztah s penězi a vztah s rodinou se nedají tak snadno oddělit a případ, který výše popisuji je jen velmi extrémní ukázkou toho, co do určité míry zažívá většina populace.
Do jaké míry dělám, co opravdu chci a do jaké míry beru hledy na přání svých přátel a blízkých? Jak se dostat ven z bludného kruhu, kdy vydělávám peníze pro svoji rodinu, ale ta je nespokojená s cenou, kterou to stojí? S tím, kde pracuji, jak dlouho pracuji, často se vším.
Oddělovat psychoterapii od základní finanční analýzy a práce s vlastním příjmem lze, ale nepomáhá to. Peníze jsou stejně častým zdrojem stresu a tlaku jako naši blízcí. A zpravidla každý náš problém se stává hned z několika takových vrstev, které je zapotřebí odkrýt a vyřešit jednu po druhé.

9.10.2020

Můj druhý firemní klient?
Australská paní podnikatelka v nejlepších letech. Spolupracovali jsme na bázi osobní terapie. Řešili jsme stres, únavu, váhu a osamělost. A našli jsme příčinu. A ta byla v práci. Síť restaurací, asi si to umíte představit. 80 hodin práce týdně.
Začali jsme ekonomickými čísly. Spočítali jsme, že vydělává 6 dolarů za hodinu. Už v té době to bylo méně než minimální mzda /12$/. Kdo se může divit, že se to odrazilo i na jejím osobním životem. Tolik k souvislosti mezi psychoterapií a ekonomickými čísly. Ano, abychom změnili charakter jejích podnikání, musela se změnit ona sama. Znamenalo to použít body-psychoterapii, tedy práci nejenom s jejími myšlenkami, ale i s jejích fyzickými projevy. A zároveň následovala změna nastavení vztahů v její firmě.
„Chci mít firmu? Ano. Ovšem pro to, abych pracovala méně a vydělala více.“
Toto rozhodnutí jsme společně dostaly do praxe. A odrazilo se to na podnikání i životě jako celku. Ano ptáte-li se, taky podstatně zhubla. :-)body psychoterapie

Partneři * antispam * renovované náplně